Letni kurs Nauczycieli

logkur2018male
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w letnim kursie Nauczycieli!

W wakacje 2018 r. przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy kurs pełen ciekawych eksperymentów
(kliknij logo szkolenia znajdujące się na górze aby uzyskać informacje)


LABORATORIUM TAJEMNIC
eksperyment w kształceniu przyrodniczym każdego etapu
 2-5 lipca 2018
nauczyciele chemii, przyrody, biologii i przedmiotów przyrodniczych

klikpdf

20170122_122839

  • Zapisy

Celem ułatwienia, zapisy odbywają się przez formularz googla.
Aby się zapisać należy wejść pod adres:

https://goo.gl/forms/LYUDBtejUwvESLK72

Pytania

Wszystkim sprawami organizacyjnymi zajmuje się z ramienia Centrum Chemii w Małej Skali Łukasz Sporny (kontakt@centrumchemii.torun.pl), tel. 793-597-492. Uwaga! Zapisy trwają do 25 czerwca! Decyduje kolejność zgłoszeń!

zapnauprze2016

  •  Zagadnienia poruszane podczas kursu

Pokaz: C2H5OH – każdy przyrodnik wzór ten zna! – chociaż temat brzmi dwuznacznie, podczas pokazu skupimy się na różnych alkoholach, ich właściwościach i możliwościach wykorzystania podczas prezentacji ciekawych doświadczeń na sposób „science-show”. Postaramy się również aby tematyka alkoholi (jako substratów i środowisk reakcji) stanowiła „motyw przewodni” całego kursu letniego.

Laboratorium: Doświadczenia z podstawy programowej – czyli pomysły na doświadczenia z przedmiotu, którego uczysz. W zależności od zgłoszeń, cała grupa zostanie podzielona na podgrupy, które skupią się w tej części na doświadczeniach zaproponowanych przez twórców podstaw programowych.

Laboratorium: Uczyć interdyscyplinarnie i z głową – niejednokrotnie realizujecie Państwo wspólnie atrakcje podczas „drzwi otwartych szkoły” czy spotkania kółek międzyprzedmiotowych. Głównym zadaniem tej części będzie znalezienie podobnych treści kształcenia w różnych przedmiotach. Pokażemy Państwu, że nie jest koniecznym posiadanie profesjonalnego laboratorium, celem wykonania złożonych syntez (często pomijanych w szkolnych podręcznikach). Planujemy również przeprowadzić grę terenową na sposób „escape room”.

Laboratorium: IBSE na lekcjach przyrody i chemii – zespół chemii w małej skali od pięciu lat współpracuje z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w ramach projektu „Amgen Teach”. Zwieńczeniem wiedzy wyniesionej z projektu będzie zaproponowanie kilku doświadczeń wykonywanych metodą IBSE z pogranicza przyrody-biologii i ochrony środowiska. Postaramy się, aby tematem przewodnim były doświadczenia i testy weterynaryjne oraz nowe adaptacje w kuchni molekularnej.

wakfot1

  • Odbiorcy szkolenia

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych nauczycieli chemii, biologii i przyrody, uczących na różnych poziomach edukacyjnych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę praktyczną i uzyskać większą efektywność nauczania.

Doświadczenie pięciu edycji pokazało, że wiele prezentowanych pomysłów znajduje znakomite zastosowanie podczas lekcji i zajęć kółek zarówno w gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej i szkole podstawowej. Z ankiet ewaluacyjnych wynikała również konieczność działania interdyscyplinarnego (stąd zapraszamy przyrodników, biologów i chemików).

  • Koszt uczestnictwa

Podczas zapisu należy wybrać jeden z trzech pakietów tematycznych.

kn2017cea


Poprzednie edycje kursów cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego w wakacje 2018 roku organizujemy interdyscyplinarny kurs. Wszystkich zainteresowanych zdjęciami z I, II, III, IV, V i VI edycji zapraszamy do galerii na facebook’u – 

Komentarze są zamknięte