Letni kurs Nauczycieli

llkn2017
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w letnim kursie dla nauczycieli!

W wakacje 2017r. przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy kurs wprowadzający w nową reformę
(kliknij logo szkolenia znajdujące się na górze aby uzyskać informacje)


NAUCZYCIELU – PROSTO DO CELU!
eksperyment w kształceniu przyrodniczym w nowej rzeczywistości
 3-6 lipca 2017
nauczyciele chemii, przyrody, biologii i przedmiotów przyrodniczych

matpobuczzz

klikpdf

20170122_122839

  • Zapisy

Celem ułatwienia, zapisy odbywają się przez formularz googla.
Aby się zapisać należy wejść pod adres:

https://goo.gl/forms/cviFYRtNHJOEV87K2

  • Pytania

Wszystkim sprawami organizacyjnymi zajmują się pracownicy Centrum Chemii w Małej Skali Dominika Panek i Łukasz Sporny (e-chemia@umk.pl), tel. 793-597-492. Uwaga! Zapisy trwają do 25 czerwca! Decyduje kolejność zgłoszeń!

zapnauprze2016

  •  Zagadnienia poruszane podczas kursu

Seminarium: Czy to naprawdę taka rewolucja? – zgodnie z sugestiami, dokonamy porównania obowiązującej podstawy z nowymi zapisami, odniesiemy się do ilości godzin, propozycji podziału „siatki kształcenia” oraz wspólnie doprecyzujemy treści kształcenia – zajęcia będą stanowiły otwarte forum nauczycieli i staną się punktem zaczepienia przy tzw. „czepianiu się szczegółów” podczas sprawdzania testów egzaminacyjnych, kart konkursowych i olimpiad.

Laboratorium: Doświadczenia z podstawy programowej – czyli pomysły na doświadczenia z przedmiotu, którego uczysz. W zależności od zgłoszeń, cała grupa zostanie podzielona na podgrupy, które skupią się w tej części na doświadczeniach zaproponowanych przez twórców podstaw programowych.

Laboratorium: Uczyć interdyscyplinarnie i z głową – niejednokrotnie realizujecie Państwo wspólnie atrakcje podczas „drzwi otwartych szkoły” czy spotkania kółek międzyprzedmiotowych. Głównym zadaniem tej części będzie znalezienie podobnych treści kształcenia w różnych przedmiotach. Pokażemy Państwu, że nie jest koniecznym posiadanie profesjonalnego laboratorium, celem wykonania złożonych syntez (często pomijanych w szkolnych podręcznikach).

Laboratorium: IBSE na lekcjach przyrody i chemii – zespół chemii w małej skali od pięciu lat współpracuje z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w ramach projektu „Amgen Teach”. Zwieńczeniem wiedzy wyniesionej z projektu będzie zaproponowanie kilku doświadczeń wykonywanych metodą IBSE z pogranicza przyrody-biologii i ochrony środowiska. Postaramy się, aby tematem przewodnim była kuchnia molekularna.

wakfot1

  • Odbiorcy szkolenia

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych nauczycieli chemii, biologii i przyrody, uczących na różnych poziomach edukacyjnych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę praktyczną i uzyskać większą efektywność nauczania.

Doświadczenie pięciu edycji pokazało, że wiele prezentowanych pomysłów znajduje znakomite zastosowanie podczas lekcji i zajęć kółek zarówno w gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej i szkole podstawowej. Z ankiet ewaluacyjnych wynikała również konieczność działania interdyscyplinarnego (stąd zapraszamy przyrodników, biologów i chemików).

  • Koszt uczestnictwa

Podczas zapisu należy wybrać jeden z trzech pakietów tematycznych.

kn2017cea


Poprzednie edycje kursów cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego w wakacje 2017 roku organizujemy interdyscyplinarny kurs. Wszystkich zainteresowanych zdjęciami z I, II, III, IV i V edycji zapraszamy do galerii na facebook’u – 

Komentarze są zamknięte