Pokazy efektownych doświadczeń chemicznych

pokazy2012Zapraszamy serdecznie uczniów wraz z nauczycielami oraz osoby indywidualne na pokazy chemiczne prowadzone przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali. Uczestnictwo w pokazach wymaga rejestracji telefonicznej lub internetowej. Pokazy prowadzone są zarówno w Toruniu jak i podczas wyjazdów.

  • Zajęcia pokazowe w Toruniu organizowane są pod specjalnymi cyklami, lub łączone są z warsztatami,
  • Pokazy na wyjazdach mogą odbywać się indywidualnie. Koszt uczestnictwa jednego ucznia to 8 zł. Minimalna liczba uczestników to 100 osób.

pokaz1Czas trwania jednego pokazu to godzina zegarowa. Istnieje możliwość wydłużenia pokazu. Zajęcia wspomagane są środkami multimedialnymi – prezentacja interaktywna oraz gry elektroniczne. Podczas zajęć to uczniowie wykonują doświadczenia. Chętni, wybrani z grupy korzystając ze wskazówek prowadzącego, eksperymentują przed publicznością. Całości towarzyszy odpowiednie omówienie (wytłumaczenie obserwowanego zjawiska).

pokaz2Tematyki pokazów do wyboru

  • W świecie efektownych reakcji chemicznych,
  • Wybuchy, płomienie, zapachy…,
  • Reakcje redox dookoła nas,
  • Puszczaj gazy razem z nami (składniki powietrza),
  • Chemia blisko życia – czy dzień bez chemii jest możliwy?

Rejestracja (zapisy): Łukasz Sporny, e-chemia@umk.pl, tel. 793-597-492

pokaz3

Centrum Chemii w Małej Skali zapewnia sprzęt (laboratoryjny i multimedialny), prowadzącego oraz niezbędne odczynniki. Od szkoły oczekujemy dwóch ławek szkolnych, dostępu do prądu oraz ewentualnego nagłośnienia.

Prócz pokazów, odwiedzając szkołę, można przeprowadzić warsztaty dla uczniów. Całość oferty znajduje się w dziale – „wyjazdy do szkół” – kliknij aby wejść.

Skorzystaj już dzisiaj!

Komentarze są zamknięte