wyjazdyszkoly

Dobra wiadomość dla Nauczycieli z całej Polski!

Szanowni Państwo! W obecnym roku szkolnym Centrum Chemii w Małej Skali kontynuuje swoją działalność ze zmożoną siłą! Dostosowaliśmy wszystkie zajęcia do Nowej Podstawy Programowej! Możemy już dzisiaj odwiedzić Twoją szkołę i zaktywizować uczniów do uczestnictwa w warsztatach z innowacyjnej techniki SSC (chemia w małej skali, eksperymentowanie w mikroskali). Oferujemy zajęcia stałe lub specjalnie zamawiane (tematyka wybrana przez nauczyciela). Reasumując – Centrum Chemii w Małej Skali postanowiło przenieść grunt doświadczeń wykonywanych w technice SSC do wielu szkół.

Jak wygląda proponowane przez nas spotkanie w Państwa szkole.

harmon2012aproszę pamiętać, że istnieje możliwość zwiększenia lub zmniejszenia liczby grup

Proponujemy organizację tzw. „dnia chemicznego”. W standardowym modelu do szkoły przyjeżdża dwóch pracowników centrum, którzy prowadzą zajęcia. Potrzebujemy dwóch sal zajęciowych (niekoniecznie pracowni chemicznych). Nasza jednostka zapewnia wszystkie odczynniki i sprzęt laboratoryjny. W tym samym czasie jeden pracownik prowadzi warsztaty w pierwszej sali, natomiast kolejny przeprowadza warsztaty w sali drugiej. Najlepsza pora ich rozpoczęcia to druga godzina lekcyjna. Czas trwania zajęć laboratoryjnych to dwie godziny szkolne (1,5 godziny). Całość według Państwa uznania możemy dostosować do harmonogramu pracy szkoły (dzwonków). Po skończonych wszystkich warsztatach, proponujemy przeprowadzenie w dużej sali (aula, sala gimnastyczna) wspólnego pokazu efektownych doświadczeń chemicznych. Pokaz taki trwa jedną godzinę lekcyjną. W ostatniej części również uczniowie są najważniejszymi bohaterami – to oni eksperymentują!

zadzwon

Tematyka i koszt spotkań

Podczas rozmowy telefonicznej, bądź kontaktu e-mailowego pracownik centrum porozumie się w sprawie tematyki spotkana i spodziewanych odbiorców. W tej kwestii są dwie możliwości.

 • Rozwiązanie I: Proponujemy zajęcia „ciekawej chemii”, których głównym celem jest przeprowadzenie efektownych doświadczeń, wabiących dźwiękiem i barwą.
 • Rozwiązanie II: Uzgadniamy z nauczycielem tematykę warsztatów (ten wybór pozwala na doświadczalne utrwalenie materiału realizowanego podczas lekcji).

Koszt uzależniony jest od odległości szkoły od Torunia i liczebności grup.

max. 35 zł/os.

Przyjazd zespołu Centrum Chemii w Małej Skali do szkół pozwoli większej liczbie Uczniów wziąć udział w zajęciach!

wyjazd1Jak wygląda przykładowe spotkanie

Warsztaty składają się z następujących etapów:

 1. Wprowadzenie do techniki chemii w małej skali (w tym podstawowe operacje laboratoryjne i zasady bezpieczeństwa oraz higieny pracy),
 2. Instrukcja wykonywania doświadczeń,
 3. Indywidualna praca uczestników (własnoręczne eksperymentowanie w parach),
 4. Ewaluacja eksperymentu (podsumowanie doświadczenia oraz jego omówienie),
 5. Efektowne doświadczenie (wykonywane przez ucznia),
 6. Podsumowanie warsztatów.

Dwa słowa o zajęciach w szkołach

jaktojest

Jaki cel dydaktyczny zostanie osiągnięty po zajęciach

Jest kilka płaszczyzn, które staramy się spełnić. Do najważniejszych należą:

 • nabycie umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym – dzięki własnoręcznemu eksperymentowaniu,
 • połączenie teorii z praktyką (doświadczeniem chemicznym),
 • nauka rzetelnego opisu eksperymentu (szczególnie rozróżnianie obserwacji i wniosków),
 • zwiększenie zdolności manipulacyjnych,
 • nauka przez zabawę.

Ponieważ zajęcia zgodne są z obowiązującą podstawą programową, prowadzący będą nawiązywali do treści niezbędnych w realizacji podstawy.

Powyższa oferta (dwie lekcje warsztatów + jedna lekcja pokazu) kierowana jest do uczniów szkoły podstawowej (oddziały 6-8) oraz szkół średnich wszelkiego rodzaju (licea, technika i szkoły branżowe).

Jak się zapisać

Kontakt telefoniczny: tel. 793-597-492
Kontakt e-mailowy: kontakt@centrumchemii.torun.pl

W razie pytań prosimy dzwonić lub pisać. Chętnie wyjaśnimy wszystkie nurtujące Państwa kwestie. Prosimy pamiętać, że wyjazdy do szkół cieszą się dużym zainteresowaniem. Obowiązuje rezerwacja terminów. Im wcześniej, tym lepiej :)

wyjazd2Galeria zdjęć

Od 2010 roku wszystkie zdjęcia znajdziesz na facebook’u – www.facebook.com/centrumssc


Zapraszamy serdecznie!

Dodaj komentarz