Zajęcia z maturzystami 2009-2010

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich uczniów klas III szkół ponadgimnazjalnych do udziału w tegorocznych zajęciach wspomagających z chemii. Chcesz profesjonalnie przygotować się do matury? Planujesz dostać się na medycynę, chemię, biologię, farmację? Nie mogłeś lepiej znaleźć!

Powtórz z nami najważniejsze zagadnienia maturalne z chemii! Oferujemy zajęcia laboratoryjne (zapoznaj się z doświadczeniami, sam je wykonuj), seminaria (powtórz wszystko z teorii) oraz ćwiczenia (rozwiązuj testy maturalne).

W czasie trwania zajęć na bieżąco będziesz otrzymywał karty pracy, tablice chemiczne i inne niezbędne materiały.

Kierownikiem projektu jest dr Aleksander Kazubski (kierownik Centrum i PDCh UMK), zajęcia prowadzą asystenci dydaktyczni Centrum – Dominika Panek, Łukasz Sporny.

Zapisz się już dzisiaj na zajęcia wspomagające dla uczniów klas III szkół ponadgimnazjalnych „Zdaj z nami maturę na 100%”.

img_3114

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W NASTĘPUJĄCE DNI:
WTOREK (GODZ. 16.00); CZWARTEK (GODZ. 18.00); SOBOTA (GODZ. 10.00)

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH OSÓB (GRUPY)

Informator Maturalny – http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=54&Itemid=69

Arkusze Maturalne – (kliknij żeby ściągnąć) zebrał mgr Witold Anusiak

Materiały do zajęć

Karty pracy – zadania z chemii nieorganicznej i fizycznej (1 tydzień lutego 2010)

Jak się zapisać?

1. Powiedz swojemu nauczycielowi, że chcesz to zrobić – On przyśle do nas Twoje imię i nazwisko,
2. Wyślij maila pod adres: maturzysci@e-chemia.nazwa.pl w tytule wpisz „maturzyści” a w treści podaj swoje imię i nazwisko (poczekaj 24h na odpowiedź zwrotną),
3. Zadzwoń pod numer telefonu: 602128033 (Dominika Panek),
4. Wpisz swoje imię i nazwisko poniżej (korzystając z formularza komentowania).

img_3104Lista z nazwiskami będzie bieżąco przedstawiana na tej stronie internetowej.

Kilka słów o zajęciach

Laboratoria
Własnoręczne wykonywanie doświadczeń maturalnych z zakresu podstaw chemii, chemii nieorganicznej oraz chemii organicznej. Projektowanie symulacyjnych doświadczeń maturalnych. Przewidywanie obserwacji, wniosków. Utrwalenie poprawnego projektowania doświadczenia oraz nauka zasad bezpiecznego eksperymentowania.

Ćwiczenia
Rozwiązywanie zadań z arkuszy maturalnych, podzielone na działy programowe oraz wprowadzane ze stosowną gradacją umiejętności uczniów. Rozwiązywanie próbnych arkuszy maturalnych ułożonych przez pracowników PDCh UMK. Zapoznanie ze standardami maturalnymi z chemii

Seminaria
Usystematyzowanie zdobytej wiedzy szkolnej. Powtórzenie całości materiału przed właściwą maturą z chemii. Uzupełnienie ewentualnych braków wiadomości. Wyrównanie poziomu uczniów. Propozycje rozwiązań zadań.

O terminach spotkań seminaryjnych będą Państwo informowani podczas warsztatów.

img_3118

W poprzednich latach odbywały się kursy dla maturzystów. Od roku 2009/10 prowadzone są wyłącznie zajęcia wspomagające dla uczniów klas III. Całość rozliczana jest przez kasę Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wydziału Chemii UMK, za wiedzą Władz Wydziału.
Poprzedni kurs (2008/2009): http://e-chemia.nazwa.pl/maturzysci/index.htm

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków
Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.