Letni kurs Nauczycieli 2019

logomale2019Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w letnim kursie Nauczycieli!

W wakacje 2019 r. przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy kurs pełen ciekawych eksperymentów
(kliknij logo szkolenia znajdujące się na górze aby uzyskać informacje)


ZMYŚL TO!
eksperyment w kształceniu przyrodniczym każdego etapu
 1-4 lipca 2019
nauczyciele chemii, przyrody, biologii i przedmiotów przyrodniczych

klikpdf

20170122_122839

 • Zapisy

Celem ułatwienia, zapisy odbywają się przez formularz googla.
Aby się zapisać należy wejść pod adres:

https://forms.gle/4Yf2ABt6uby41Zmp6

 • Pytania

Wszystkim sprawami organizacyjnymi zajmuje się z ramienia Centrum Chemii w Małej Skali Łukasz Sporny (kontakt@centrumchemii.torun.pl), tel. 793-597-492. Uwaga! Zapisy trwają do 16 czerwca! Decyduje kolejność zgłoszeń!

zapnauprze2016

 • Zagadnienia poruszane podczas kursu
 • Pokaz: ZMYŚL TO! – jak działają zmysły? – chociaż temat brzmi dwuznacznie, podczas pokazu skupimy się na prezentacji ciekawych doświadczeń przyrodniczych angażujących różne zmysły. Zwrócimy uwagę na ich interakcję oraz pojedyncze wykorzystanie. Czy cytryna zawsze jest kwaśna? Czy tabletka pomarańczowa widziała kiedyś owoc? Efektem będzie zaprezentowanie pomysłów i ciekawych gadżetów związanych z zaburzeniami działania zmysłów.
 • Laboratorium: chem-DYI (do it yourself) – czy bez chemii się da? – pomysły na doświadczenia przyrodnicze (nie tylko chemiczne) jak działają ekologiczne środki wykorzystywane w kuchni, łazience i codziennych porządkach. Podczas zajęć uczestnik własnoręcznie wykona gadżety związane z „ekochemią”, przeprowadzi serię doświadczeń udawadniających, że niekoniecznie drogie ekologiczne produkty doskonale domyją szybę, usuną tłuszcz czy kamień.
 • Laboratorium: ZGRAJMY SIĘ – gry dydaktyczne na każdym etapie – zajęcia warsztatowe prezentujące roczne efekty pracy najlepszej w Polsce grupy portalu Facebook, zrzeszającej Nauczycieli CHEMII z całego kraju. Pokażemy jak bezproblemowo uatrakcyjnić swoje metody nauczania, wypracujemy gotowe szablony gier dydaktycznych. Zastanowimy się jak włączać aktywne formy w zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne. Podpowiemy jak dobrze się bawić i uczyć.
 • Laboratorium: panel poświęcony nowej podstawie w szkole średniej „czar PaR”
  od września 2019 r. szkoła „średnia” będzie realizowała zarówno starą jak i nową podstawę programową. Podczas zajęć laboratoryjnych dokonamy analizy różnic, zaznaczymy jakie nowe wyzwania stoją przed nauczycielami szkoły ponadpodstawowej oraz zaprojektujemy i wykonamy serię doświadczeń, które będą przydatne w nowej rzeczywistości.
 • Warsztat TIK z wyjątkowym PANEM – gość specjalny Dawid Łasiński, wcielający się w rolę „Pana BELFRA czyli nauczyciela z internetów”; a na poważnie – najlepszy nauczyciel wśród youtuberów i najlepszy youtuber wśród nauczycieli. Warsztat to niesamowita forma prezentująca jak powinien wyglądać nauczyciel XXI wieku. Podczas zajęć uczestnik dowie się jak korzystać z nowoczesnych metod nauczania w pracy z uczniem. Czy technologia musi być droga? Czy polską szkołę na to stać? Te i wiele innych treści będą przedmiotem warsztatów!
 • Laboratorium: IBSE na lekcjach przyrody i chemii – zespół chemii w małej skali od siedmiu lat współpracuje z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w ramach projektu „Amgen Teach”. Zwieńczeniem wiedzy wyniesionej z projektu będzie zapro-ponowanie doświadczeń wykonywanych metodą IBSE z pogranicza przyrody-biologii i ochrony środowiska. Zajęcia prowadzić będą – Aleksandra Kwiek (SP Banino) i Renata Sidoruk-Sołoducha (Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie), które znalazły się pośród prestiżowej dwunastoosobowej grupy europejskich AMBASADORÓW metody IBSE.
 • Specjalni Goście, nasi wykładowcy kursu!

latogosc2019

 • Odbiorcy szkolenia

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych nauczycieli chemii, biologii i przyrody, uczących na różnych poziomach edukacyjnych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę praktyczną i uzyskać większą efektywność nauczania.

Doświadczenie pięciu edycji pokazało, że wiele prezentowanych pomysłów znajduje znakomite zastosowanie podczas lekcji i zajęć kółek zarówno w gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej i szkole podstawowej. Z ankiet ewaluacyjnych wynikała również konieczność działania interdyscyplinarnego (stąd zapraszamy przyrodników, biologów i chemików).

 • Koszt uczestnictwa

Podczas zapisu należy wybrać jeden z trzech pakietów tematycznych.

let2019koszt


Poprzednie edycje kursów cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego w wakacje 2018 roku organizujemy interdyscyplinarny kurs. Wszystkich zainteresowanych zdjęciami z I, II, III, IV, V i VI edycji zapraszamy do galerii na facebook’u – 

Komentarze są zamknięte