Pokazy efektownych doświadczeń chemicznych

pokazy2012Zapraszamy serdecznie uczniów wraz z nauczycielami oraz osoby indywidualne na pokazy chemiczne prowadzone przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali. Uczestnictwo w pokazach wymaga rejestracji telefonicznej lub internetowej. Pokazy prowadzone są zarówno w Toruniu jak i podczas wyjazdów.

  • Zajęcia pokazowe w Toruniu organizowane są pod specjalnymi cyklami, lub łączone są z warsztatami,
  • Pokazy na wyjazdach mogą odbywać się indywidualnie. Koszt uczestnictwa jednego ucznia to 10 zł. Minimalna liczba uczestników to 100 osób.

pokaz1Czas trwania jednego pokazu to godzina zegarowa. Istnieje możliwość wydłużenia pokazu. Zajęcia wspomagane są środkami multimedialnymi – prezentacja interaktywna oraz gry elektroniczne. Podczas zajęć to uczniowie wykonują doświadczenia. Chętni, wybrani z grupy korzystając ze wskazówek prowadzącego, eksperymentują przed publicznością. Całości towarzyszy odpowiednie omówienie (wytłumaczenie obserwowanego zjawiska).

pokaz2Tematyki pokazów do wyboru

  • W świecie efektownych reakcji chemicznych,
  • Wybuchy, płomienie, zapachy…,
  • Reakcje redox dookoła nas,
  • Puszczaj gazy razem z nami (składniki powietrza),
  • Chemia blisko życia – czy dzień bez chemii jest możliwy?

Rejestracja (zapisy): Łukasz Sporny, kontakt@centrumchemii.torun.pl, tel. 793-597-492

pokaz3

Centrum Chemii w Małej Skali zapewnia sprzęt (laboratoryjny i multimedialny), prowadzącego oraz niezbędne odczynniki. Od szkoły oczekujemy dwóch ławek szkolnych, dostępu do prądu oraz ewentualnego nagłośnienia.

Prócz pokazów, odwiedzając szkołę, można przeprowadzić warsztaty dla uczniów. Całość oferty znajduje się w dziale – „wyjazdy do szkół” – kliknij aby wejść.

Skorzystaj już dzisiaj!

Komentarze są zamknięte