Kurs gimnazjalny

logo

Szanowni Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice!

CHEMIA rok szkolny 2013/2014

Szanowni Państwo kurs gimnazjalny w roku szkolnym 2013/2014 zostaje zawieszony z powodu zbyt dużego obłożenia zajęciami dydaktycznymi zespołu pracowników Centrum Chemii w Małej Skali.

Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!

Kontakt w sprawie kursów gimnazjalnych: e-chemia@umk.pl

Centrum Chemii w Małej Skali działające przy Pracowni Dydaktyki Chemii UMK w Toruniu od stycznia 2013r. organizuje, pierwszy w Polsce doświadczalny kurs przygotowania do egzaminu gimnazjalnego, części przyrodniczej pod hasłem

Egzamin przyrodniczy na 100%

Program kursu ułożony został przez Kierownika Pracowni Dydaktyki Chemii, wykładowcę Centrum – dr Aleksandra Kazubskiego. Oferujemy cotygodniowe zajęcia laboratoryjne, polegające na własnoręcznym eksperymentowaniu w blokach przedmiotowych:

blokigimnazj

Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu (dzień i godzina zostanie ustalona przez uczestników). Czas trwania jednego laboratorium to 2 godz. zegarowe. Cały kurs rozpocznie się z w styczniu a zakończy w połowie kwietnia. Dodatkowo, co tydzień, do dyspozycji każdego uczestnika są 1-godzinne indywidualne konsultacje ze specjalistą przedmiotowym.

gimaaaa1Zajęcia mają na celu w 70% powtórzyć najważniejsze doświadczenia zawarte w podstawie programowej i dać uczestnikom możliwość ich własnoręcznego wykonania oraz w 30% uzupełnić wiedzę teoretyczną.

Laboratoria prowadzą pracownicy związani z uczelnią wyższą, specjaliści przedmiotowi:
CHEMIA – dr Aleksander Kazubski, mgr Łukasz Sporny; BIOLOGIA – mgr Dominika Lipińska, FIZYKA – mgr Dawid Basak,  GEOGRAFIA – mgr Magdalena Zontek.

Nie chcemy żeby program kursu był tajemnicą. Obejmuje on wykonywanie doświadczeń zapisanych w treści Podstawy Programowej danego przedmiotu (zalecane eksperymenty). W przypadku geografii będą to analizy kartograficzne i praca z mapą.

gimnaz1male

Typ: Laboratorium chemiczne

Miejsce: ul. Prosta 19, Toruń

Koszt uczestnictwa jest tańszy niż korepetycje – 15 zł / tydzień (2h zajęć + 1h konsultacji).

Na kurs gimnazjalny obowiązują wcześniejsze zapisy: e-chemia@umk.pl w tytule: „gimnazjaliści”, w mailu prosimy podać imiona i nazwiska zainteresowanych uczniów oraz nazwę szkoły.
gimnaz2male

Komentarze są zamknięte